Чому виходять погані фотографії

Гортаючи свої фотоальбоми, ми не втомлюємося дивуватися тому, як по-різному «бачить» нас камера в одних і тих же ситуаціях, в тому ж одязі, при тому ж макіяжі і кольорі волосся. Здавалося б – що змінилося? Але на одних фото ми підтягнуті і свіжі, а на інших (тих самих, які хочеться заховати подалі і ніколи не показувати навіть найближчим людям) виглядаємо років на десять старше і кілограмів на двадцять повніше.

Приречено зітхнувши, ми виносимо собі безжальний вердикт: «Я – нефотогенічен (-чна)!» – І намагаємося уникати надалі будь-яких фотосесій, щоб не засмучуватися даремно. І даремно! Професійні фотографи в один голос стверджують: нефотогенічна людей немає, є невдалі ракурси, освітлення, одяг, міміка і пози. У жінок до цього переліку можна додати поганий макіяж. Погодьтеся – всі ці ситуації відносяться до розряду абсолютно керованих і легко виправних, а тому варто знати кілька маленьких секретів гарної фотографії.

Вибір одягу для фотозйомки

Вибираючи одяг для зйомки, яка передбачається кольоровий, дуже серйозно продумайте колірні поєднання вашого туалету: не варто вбиратися в костюми і сукні, виконані в чорно-білій гамі. Прибережіть їх для такої ж чорно-білої зйомки: там вони будуть виглядати по-справжньому ефектно і гармонійно.

Уникайте всіх відтінків зеленого кольору: вони можуть несподівано надати вашому обличчю нездоровий блідий або землистий відтінок.

Пам’ятайте про те, що будь-яка, навіть найдосконаліша, камера візуально додасть вам з десяток кілограмів, тому не надягайте те, що здатне виконати: об’ємні светри, багатоярусні спідниці, блузи з безліччю оборок і рюшів. Білий одяг, як і одяг м’яких, пастельних тонів, теж може зробити з вас людину досить значною комплекції. Втім, якщо вас мало турбують ці нюанси – можете ризикнути й одягтися в будь-яке вбрання.

Макіяж для фотосесій

Підбирайте його в суворій відповідності з вашим природним кольором очей і обличчя, а також відтінком волосся. Наприклад, якщо ви – блондинка, уникайте яскравих тонів, темних тіней і чорної туші для брів і вій. Підберіть максимально природні кольори, інакше на фото ви будете виглядати, щонайменше, вульгарно.

Брюнеткам теж важливо знати міру в макіяжі для фотосесій: тут може здорово підвести яскраво-червона губна помада – на фото вона буде виглядати лякаюче-чорної. Крім того, сині або зелені тіні зостарять років на десять, а надто густо підведені очі і брови змусять оточуючих запідозрити в такій дамі особу легкої поведінки, про що ті ще й не забудуть висловитися вголос.

Щоб позбутися від жирного блиску на шкірі і приховати її нерівності, фотографи радять користуватися розсипчастою або компактною пудрою в тон обличчя, шиї, грудей і рук, якщо планується зйомка в декольтованих сукнях і костюмах.

Окремо варто сказати про перламутрі і блиску для губ: напевно, вони будуть дуже ефектно виглядати в реальному житті, але на фото можуть дати відблиски або темні плями на щоках (якщо для макіяжу використовувалися рум’яна з перламутром). Краще зупинитися на максимально природних матових тонах.

Міміка і пози в фотосесії

Ідеальною для позування перед фотоапаратом фахівці вважають позу впівоберта, хоча, звичайно ж, ситуації бувають різні. Втім, довіртеся своєму фотографу – він напевно знає особливості зйомки в тих чи інших ракурсах.

Посміхайтеся – гарна посмішка від душі виглядає дуже прітягівающе, змушуючи відволікатися від всіляких недоліків зовнішності. Якщо з яких-небудь причин немає можливості посміхнутися широко, на повний рот, – продумайте перед дзеркалом то вираз обличчя, яке дозволить вам виглядати на фото природно і симпатично.

Ось і всі правила, знаючи які, ви зможете завжди ефектно виглядати на будь-яких знімках, анітрохи не турбуючись про те, що колись вважалися нефотогенічна людиною.

Сподобалося? Поділіться з друзями:

Корисні статті