Фотографуємо машини правильно

Чим притягують до себе автомобілі? Перш за все, це сила, швидкість і міць, а також бездоганна дизайнерська краса. Машини – це справжні витвори мистецтва, створені з використанням високих технологій.

Де і як фотографувати

Ви можете знімати свій транспортний засіб. Звичайно, якщо воно далеко від досконалості, можна спробувати знайти підходящу «модель». Ви можете зробити це в місті, тобто просто на вулиці (непогано було б спочатку домовитися з власником) або відвідати спеціальну автомобільну виставку (швидше за все, за право знімати вам доведеться розщедритися).

Портрет автомобіля

«Портрет» – це машина крупним планом. Користуйтеся «людськими» правилами – уникайте прямих ракурсів (і в фас, і в профіль) і відводите більшу частину кадру саме для об’єкту, що знімається. Правильно підбирайте фон. До речі, машини можуть бути досить «емоційні» – потрібно тільки це розгледіти. Бажано, щоб машина була чистою – хоча тут справа суто індивідуальна.

Головна неприємність, яку вам потрібно буде «побороти» – сонячні відблиски на поверхні або відображення спалаху. Уникайте жорсткого освітлення, вибирайте приглушене і м’яке світло.

Ви повинні обов’язково прагнути до отримання об’ємного зображення, тому лінії машини повинні бути підкреслені. Найбільш вдалим ракурсом при зйомці транспорту вважається такою, коли видно і бічна частина, і передня. До речі, створіть і кілька великих планів – сфотографуйте окремо емблему, диски або решітку радіатора.

Зйомка машини в русі

Знімаючи рух, ви можете піти двома шляхами: змастити зображення машини і при цьому залишити фон статичним або вчинити навпаки. Досягти ефекту розмитості машини можна використовуючи точкову фокусування об’єктива. Однак уникайте зайвої «розмитості», залиште хоча б основні ключові деталі – інакше ви будете фотографувати незрозуміле безформне пляма.

Так, другий спосіб носить назву «проводка» – в цьому випадку фотокамера рухається паралельно з об’єктом зйомки. Ви можете рухатися пішки, якщо швидкість транспортного засобу дозволяє, або ж використовувати для зйомки іншу машину. Витримка в цьому випадку повинна бути короткою.

Зйомка з салону

Зрозуміло, що фотографувати з автомобіля, що стоїть і зручніше, і безпечніше. При такому підході ви можете зробити чудовий репортаж або отримати чудову панораму, прикрашену елементами салону. Ви можете використовувати цікаві нюанси – наприклад, відображення в дзеркалах заднього виду.

Салон можна знімати і в русі. Зрозуміло, що в цей час за кермом повинні знаходитися не ви. В першу чергу, подбайте про те, щоб надати собі стійке положення. При такій організації роботи не уникнути спонтанності – проте, попросіть водія попереджати вас про несподівані повороти або скачках. Рідкісна камера зможе правильно сфокусуватися на тому чи іншому об’єкті, перебуваючи в русі. Оптимальним варіантом тут буде виставлення вручну фокусної відстані на нескінченність. Заміри експозиції в даному випадку потрібно буде виробляти по найсвітлішим частинам знімка – найчастіше, в такій ролі виступає небо.

Сподобалося? Поділіться з друзями:

Корисні статті