Як отримати хороший фон при портретній зйомці

Професіонали знають, що залишати на фотографії “зайве” місце не можна – сюди обов’язково потрапить який-небудь невиразний об’єкт, який затьмарить собою основне зображення. Якщо місце, де ви проводите зйомку, здається вам нецікавим, спробуйте виконати аналіз через видошукач. Можна також постаратися знайти нестандартний ракурс. Адже фоном може бути не тільки те, що перед вами, а й те, що вгорі або внизу. Чудовим фоном може послужити небо (як блакитне, так і похмуре) або газон, а також жовта осіннє листя. До речі, щодо листя – вони можуть стати прекрасним фоном для портретної зйомки. Використовуйте ландшафтні або штучні височини – наприклад, лавку. З її допомогою ви без праці перемістіть точку зйомки на потрібну вам висоту.

Навіщо використовувати боке

Відокремити модель від фону, тим самим акцентувавши на ній увагу, можна за допомогою боці. Така “доопрацювання” фотографії зробить її максимально привабливою для глядача. Ви повинні постаратися зробити фон максимально розмитим – хоча ступінь розмиття багато в чому залежить і від використовуваної оптики, і від умов, в яких ведеться зйомка.

Як правильно працювати з експозицією і задником

Розташувавши об’єкт зйомок в тіні таким чином, щоб за ним світило яскраве сонце, ви забезпечите пересвеченние фон і правильну експозицію. Важливо звертати увагу на ту різницю, яка буде між рівнем освітленості фону і моделлю. Заміряти експозицію потрібно не по загальній картині, а саме по моделі. До речі, не слід забувати, що людське око сприймає куди більшу кількість кольорів, ніж найдосконаліша оптика.

У тому випадку, якщо різниця в освітленні фону та об’єкта зовсім невелика, використовуйте задник – відповідний за кольором і розміром шматок матерії. Ви повинні дивитися на речі творчо – адже тканина ця може бути чиєюсь одягом, наприклад, а не обов’язково цілісним шматком матерії, розвішані в студії. До речі, врахуйте, що найбільш виграшним рішенням буде підбір фону під колір очей. Для блакитних і зелених очей використовуйте небо і природну зелень, а ось карі очі підкреслить деревина або пісок.

До речі, в сучасних фотографіях все частіше використовують сонячні відблиски, хоча раніше це вважалося безумовною помилкою фотографа. Якщо ви зумієте зробити це грамотно, то таке доповнення ніколи не зашкодить. Особливо доречні такі відблиски в романтичних фотографіях. При цьому все ж таки не слід робити сонце центральним елементом композиції – адже мета зйомки у вас зовсім інша.

Відстань між моделлю і фоном – що від цього залежить

У багатьох ситуаціях можна домогтися самого несподіваного ефекту, якщо всього лише поміняти відстань між фотографованим об’єктом і фоном. Якщо модель в результаті “пересування” потрапляє в тінь – прекрасно, ми отримуємо хорошу експозицію. Відсуваючи модель від фону, ми також отримуємо більше боке.

Якщо ж фон цікавий і доповнює портрет, то ігнорувати його не варто. В цьому випадку слід, навпаки, наблизити модель до тла. Легке розмиття фону все ж доведеться виконати, щоб увагу глядача не розсіюється на вивчення дрібних деталей, а залишалося прикованим до лиця на передньому плані.

Сподобалося? Поділіться з друзями:

Корисні статті