Як правильно робити групові фотографії

Груповий портрет – досить об’ємна тема. Якщо говорити в загальному, то можна нарахувати три підгрупи:

– Знімок великої кількості людей в офіційній або урочистій обстановці, наприклад, на корпоративі або весільному торжестві,

– Неформальна зйомка друзів,

– Сімейні фотографії.

Правила зйомки великої групи людей

Очевидно, що при фотографуванні великої групи людей ви не зможете проконтролювати міміку і позу кожного з членів групи. Так що намагайтеся більшу увагу приділяти загальної композиції. Знімок потрібно вибудовувати таким чином, як ніби вся група – єдиний об’єкт. При зйомці ділових, офіційних кадрів групу бажано вибудовувати в повний зріст. Такі фотографії виконуються на виставках і наукових семінарах.

Тут працюють стандартні правила формування групи – високих слід відсунути на другий план. Ваше завдання – простежити, щоб всі потрапили в кадр. Більш цікавий кадр можна отримати, якщо використовувати що знаходиться поблизу височина. Складність проведення такої зйомки цілком окупається якістю зображення, адже фото буде виконано не в звичайному ракурсі, а зверху вниз.

Дружні фотосесії

Неформальні і дружні знімки, як правило, дуже щирі – навіть якщо використовувати стандартні пози (всілякі «обнімашкі» тощо). Наприклад, попросіть друзів наблизитися і схилитися до камери, з’єднавши голови. Можна також фотографувати «коло» друзів, але для цього вам доведеться лягти на землю – вони, в свою чергу, утворюють коло з голів над вами. Виберіть найбільшого члена компанії і розташуйте інших за ним – так, щоб вони навалювалися на «лідера». Забавні виразу обличчя і «ріжки» вітаються, адже фотографія повинна вийти веселою і дуже динамічною.

Зйомка сімейних фотографій

Головний акцент в даному випадку робиться саме на родині – при зйомці в будинку виключіть потрапляння в кадр «зайвих» предметів, скажімо, меблів або подібних. Стандартним розташуванням вважається таке, коли в центр групи поміщається глава сім’ї або найстаріший її член, який оточується малюками – онуками та іншої дітворою. Дорослі повинні поміщатися з боків.

Нерідко сімейні фото виконуються на природі. Знімаючи сидять членів сім’ї, не забувайте, що об’єктив фотоапарата повинен знаходитися на рівні їхніх очей. У сімейному зйомці можна чудово використовувати меблі. Наприклад, покладіть тата на велике ліжко, а зверху помістіть всіх дітей. Дітей можна носити на плечах – це так природно і прекрасно підходить для сімейного зйомки.

Чудові сімейні фото виходять в русі. Вся сім’я крокує поруч, тримаючись за руки – це не мрія всіх оточуючих нас людей. Зрозуміло, що для такого кадру також важливий романтичний і спокійний фон, однак він ні в якому разі не повинен відволікати увагу від центральної ідеї знімка.

Зйомка сім’ї в повний зріст – також хороший спосіб передати близькість відносин. Звичайно, не формуйте групу по зростанню – дітей, швидше за все, потрібно буде взяти на руки. До речі, постановочні посмішки не дуже гарні для таких знімків – краще все залишити на розсуд замовників, адже іноді очі говорять багато про що. У будь-якому випадку такі знімки стануть прекрасним доповненням до сімейного фотоальбому.

Сподобалося? Поділіться з друзями:

Корисні статті