Як правильно фотографувати дітей – вдалі пози

Працювати з дітворою завжди дуже весело. Діти не соромляться камери, тому виходять дуже щирими, емоційними. Проте, вам буде потрібно і певна частка терпіння, адже дитяча безпосередність потребують ретельного контролю з вашого боку. У більшості випадків вам доведеться пристосовуватися, адже спеціально позувати дитина навряд чи стане.

Як знімати лежачої дитини

Існує кілька базових поз, які можна використовувати при роботі з дітьми. Їх не слід розглядати як жорсткі правила – це, скоріше, лише джерело вашого натхнення. Наприклад, ви можете попросити малюка прилягти – в цьому випадку вам доведеться знімати на рівні моделі. Як варіант, ви можете укласти малюка в ліжечко і накрити його ковдрою – він буде виглядати з-під нього і в результаті вийде дуже милий знімок. Звичайно, в цьому випадку фоном буде постільна білизна, так що дуже важлива правильна сполучуваність білизни та одягу малюка.

Зйомка дітей в природному середовищі

Дітей найкраще знімати в природних умовах. Наприклад, малюк може розслабитися, якщо дати йому улюбленого плюшевого ведмедика. Найбезпосередніші фото виходять, коли дитина займається звичною справою – майже всі діти люблять малювати або читати книги, можуть подовгу щось захоплено будувати. Не варто випускати ці моменти – отримані під час ігор кадри можуть виявитися самим вдалими.

Не варто випускати і моменти щирого прояву емоцій – наприклад, заливчастий сміх. А ось постановочні посмішки на дитячому личку виглядають, щонайменше, безглуздо. Не забувайте, що всі діти люблять солодощі – це можуть бути фрукти або морозиво. Процес поглинання ласощі може стати справжньою фотосесією.

Незвичайних візуальних ефектів вашому фото можна додати, якщо використовувати в процесі зйомки мильні бульбашки. Діти їх беззастережно люблять і будуть раді такому розваги. А вам потрібно буде використовувати правильну підсвічування.

Вулична фотозйомка може бути дуже динамічною. Наприклад, процес фіксації ігор з м’ячем – головне, підібрати несподіваний ракурс, наприклад, зробіть м’яч центром композиції або знімайте знизу. Ви можете використовувати в процесі зйомки спортивний інвентар, особливо якщо дитина є шанувальником якогось виду спорту. А для малюків хорошим варіантом стане позування в пісочниці. Втім, зрозуміло, що спеціально позувати малюк не буде. Завдання фотографа – шукати вдалі моменти в той час, поки дитина захоплено буде займатися будівництвом.

Групова зйомка – діти з батьками або з домашніми улюбленцями

Залучення до зйомок домашніх улюбленців зробить фотографії дуже живими. Зрозуміло, що ваша завдання – не цілком контролювати процес, а лише трохи направляти його.

Добре виходять знімки з батьками. Наприклад, зовсім крихітку мама може покласти собі на груди. Якщо дитина постарше, фотографуйте його на руках у батьків. Усілякі “обнімашкі” тільки вітаються, оскільки саме в цей час ви зможете зафіксувати справжній прояв почуттів. Знімати обійми можна як в стандартному положенні, тобто стоячи, так і на підлозі. Втім, ця область відкрита для експериментів.

Сподобалося? Поділіться з друзями:

Корисні статті