Як відомо, нічний час вважається цілком придатним для отримання якісних фотознімків. Для цього вам буде потрібно якісна фотокамера, але це далеко не головне. Головне – вивчення основних правил здійснення нічної зйомки. Озброївшись знаннями, ви зможете порадувати друзів якісними знімками з нічної вечірки або поповнити свою колекцію особливо вдалим заходом.
Вам буде потрібно накамерне світло. Це дозволить освітлити предмети, розташовані попереду, а також не допустить появи розмитостей і “червоних очей”. Виходить, що за допомогою верхнього світла ви гарантовано отримаєте якісний знімок. При цьому є і певні обмеження – зокрема, вони стосуються відстані. Так, мінімальна відстань для використання спалаху – півтора-два метри, а максимальне – п’ять метрів. До речі, проявивши певну винахідливість, можна спалах замінити іншими джерелами – наприклад, ліхтарями, автомобільними фарами або відблисками багаття. Такі альтернативні джерела повинні бути спрямовані на задній план. Наприклад, успіх буде вам забезпечений, якщо ви спробуєте, щоб фон був додатково підсвічений. За допомогою цього нехитрого правила ви досягнете чіткості зображення.
Чутливість зйомки, що позначається як ISO, потрібно буде контролювати. Для того, щоб зменшити зернистість фотографії, встановлюйте мінімальне значення. Для нічної зйомки також буде потрібно фіксація камери. Втім, складні штативи не потрібні, просто обіпріться на що-небудь для додаткової стійкості – в цьому випадку ви зможете уникнути расфокусировки. Щоб уникнути нестійкості зображення ви також можете скористатися режимом автоматичної зйомки (в більшості випадків вони сприяють отриманню стійкого зображення).
Для того, щоб нічні зображення виходили якісними, дуже важливо здійснити всі необхідні настройки таймера. Оптимальною тривалістю в даному випадку вважається часовий проміжок в дві секунди. Якщо ж фотограф буде в кадрі, то цю величину рекомендують збільшити до десяти секунд. Не нехтуйте можливістю зробити додаткові фото – це збільшить імовірність отримання кінцевого якісного зображення.
Фотографії, виконані зі стисненням, для отримання високоякісних зображень не годяться. Якщо існує проблема з флеш-пам’яттю, необхідно подбати про її розширення заздалегідь. Неприпустимо через це втрачати якість знімків, а стиснення якраз і сприяє цьому. Цифровий зум – також марна річ з точки зору нічних зйомок. Так що вибирайте відстань правильно – як правило, його величина становить два метри.
Зрозуміло, що всі ці вимогу новачкові можуть здатися складними. Втім, немає нічого більш надійного, ніж власний досвід, підкріплений якісною технікою. До речі, іноді найвдалішими кадрами є ті, які вийшли з порушенням всіх технічних регламентів. Так що не бійтеся експериментувати. Зрештою ваші старання обов’язково увінчаються успіхом, а приділивши час нічної зйомки належне кількість часу, ви скоро самі зможете давати консультації.