Як правильно знімати портрет

Міркувати про правила зйомки портрета можна до нескінченності. Практично в будь-якій книзі по правилам фотографії є ​​розділ, присвячений портретній зйомці. Втім, є й окремі книги по цій темі. Однак, якщо мова йде про аматорську зйомку, то цілком достатньо знання базових правил. Портретні кадри можна зробити набагато цікавіше, якщо скористатися нескладними п’ятьма правилами.

Необхідність попередньої підготовки

До зйомки, яка б вона не була, потрібно дуже ретельно готуватися – навіть якщо це “стандартна” прогулянка по довколишньому парку в компанії фотоапарата. Цікаві місця слід відшукати заздалегідь, причому не просто відшукати, але і ретельно досліджувати їх на предмет виявлення несподіваних ракурсів або особливо видатних об’єктів.

У процесі підготовки використовуйте досвід інших фотографів. Можливо, професійні знімки, зроблені кимось іншим, зможуть надихнути вас на створення цікавого композиційного рішення. Якщо в процесі зйомки буде брати участь не надто досвідчена модель, то розкажіть їй про основні правила підготовки до фотосесії. Практично завжди дівчатам під час зйомки потрібно пудра – не забудьте їй про це нагадати.

Коли вже почнете роботу, не забувайте про елементарні словах похвали. Адже навіть та модель, яка має великий досвід фотозйомок, може відчувати себе скуто, якщо їй здасться, що ви “не в дусі”. До такої думки її може підштовхнути і ваш сумний погляд, спрямований на фотоапарат. Так що зважайте на почуттями людини – навіть якщо у вас виникли проблеми з обладнанням, що не порахуйте зайвим озвучити це вголос. Втім, таких ситуацій, звичайно ж, краще не допускати.

Як правильно використовувати світло

В процесі роботи практично завжди оптимальним є використання природного світла. Для того, щоб максимально використовувати його технічні можливості, вам буде потрібно відбивач (звичайно, краще не один, а кілька, до того ж різняться по відбивної здатності).

У сонячний день розташуйте модель таким чином, щоб на обличчі в неї не утворювалися тверді тіні і так, щоб вона не мружилась. А ось в похмуру погоду проблем майже ніколи не виникає, адже освітлення буде рівним. Для додавання світлових акцентів вам знову ж потрібно відбивач.

Дуже важливо, щоб модель не зливалася з фоном. Для того, щоб відокремити її, можна використовувати такі прийоми: світло або колір. Що стосується світла, то можна використовувати контровий світло або розмежувати таким чином поверхні – наприклад, фон освітлений, а модель знаходиться в тіні. Виділення кольором відбувається за рахунок контрастів. Тут дуже важлива правильно підібраний одяг.

Як вибрати ракурс

Портрет по плечі передбачає розташування камери на рівні очей. Зйомка ведеться в повний зріст? Значить, камера розташовується на рівні пояса. При зйомці знизу у моделі візуально удлинятся ноги, а знімаючи зверху ви зробите модель нижче ростом.

Експерименти не повинні вас лякати – класичні правила тим і гарні, що при бажанні їх можна порушити. Однак тут існує свого роду послідовність: спочатку гарненько освойте ці самі правила, а потім вже починайте їх порушувати.

Сподобалося? Поділіться з друзями:

Корисні статті