Фотографії, які привозили вами з відпустки, можуть бути різними. Ваші друзі і родичі можуть зарахувати їх до відверто нудним, а можуть спалахнути бажанням відвідати ці унікальні місця. Отже, як домогтися приголомшливого ефекту?
Перш за все, не розраховуйте на успішність фото, зроблених “раптом”. Для того, щоб відобразити природу в її первозданному досконало, іноді необхідно самотність оператора, його вміння перейнятися атмосферою околиць. Якщо ви фотографуєте людей або предмети, то дуже важливий фон. Так, за класичним правилом темні елементи поміщають на світлий фон, і навпаки. Щоб уникнути неприродного відтінку на фотографії, слід уникати коричневих і жовтих тонів. Ви також можете заздалегідь вивчити вже наявні професійні зображення цих місць. Природно, дуже важливо уникати копіювання. При плануванні важливо також вивчити законодавчий аспект – наприклад, в Москві заборонені зйомки в метро, а в деяких країнах під забороною державні установи.
Каркас фотографії – це правильно вибудувана композиція. Об’єкт зйомки не слід розташовувати в середині зображення. Щоб домогтися правильного розташування, використовуйте правило третин. Для цього подумки проведіть три вертикальні і стільки ж горизонтальних ліній. На нижньої чи верхньої горизонтальної лінії розміщуйте горизонт. Основний об’єкт повинен знаходитися близько точок перетину цих вигаданих ліній.
При зйомці об’єктів, що рухаються, залишайте більше простору в тій стороні, куди рухається об’єкт. Для посилення ефекту руху можна використовувати нахил горизонту. А ось для того, щоб створити акцент на вже пройдений шлях, залишайте значну площу за об’єктом.
Вибираючи фон, уникайте занадто світлих і яскравих предметів. Вони можуть відвернути увагу від того, заради чого, власне, і була затіяна зйомка.
Наприклад, при яскравому полуденному освітленні вкрай складно отримати якісне зображення. А ось коли сонце знаходиться на краю горизонту, фотографувати набагато легше. Передбачити ж, як відіб’ється на знімку негода, практично неможливо, так що це хороший час для несподіваних експериментів. Професіонали розуміють, що таке “правильний” світло. Найкраще тренуватися під час сходу або заходу. Уміння фотографувати в сутінки або при високій хмарності також не завадить. До речі, для зйомок рослинності або водних об’єктів найкраще підходить саме таке світло, оскільки він робить зображення м’якше.
Привернути увагу до фотографії можна за допомогою кольору, адже забарвлення, як правило, дуже емоційна. Привабливими будуть такі зображення, на яких присутній контраст або такі, в яких домінує один відтінок (скажімо, яскравий червоний або насичений синій). Для створення контрастів можна використовувати несподівані рішення – скажімо, поєднання яскравого зеленого і ніжно-рожевого.
Ви можете привернути увагу до своїх фото за допомогою деталей. Скажімо, пляма світла на бруківці може краще передати настрій вулиці, ніж довгий ряд одноманітних будівель. Щоб ваші фото не виглядали одноманітно, уникайте занадто популярних місць. Повністю занурившись в атмосферу незвіданих туристичних визначних пам’яток, ви обов’язково щось відшукаєте.