Чи відображається якість техніки на знімку

Це питання буквально «старий як світ». Навіть такі корифеї від фотографії, як Роквелл і Брессон, а також Ньєпс не змогли «домовитися» між собою – одні вважали, що вся справа в камері, а другі стверджували, що тільки професіоналізм і майстерність. Сьогодні ці суперечки не вщухають – раз у раз ви можете зустріти поради, як придбати камеру подорожче, щоб вона все робила «за вас» або як підтягнути свій практичний рівень, щоб вартість техніки не відображалася на ваших кадрах.

Вибір фотоапарата

Сучасний фотолюбитель, як правило, має в своєму розпорядженні дзеркальний фотоапарат і постійно який отримує до нього якісь «навороти». До речі, подібні удосконалення можна і виготовляти самому – тут вже кому що ближче. Зрозуміло, що такий шлях – найправильніший шлях до вдосконалення техніки, але у нього є і один вагомий недолік – індивідуальність.

До речі, дзеркальні фотоапарати купуються в більшості випадків тому, що це модно і надалі вся практика його власника полягає в натисканні однієї-єдиної кнопки. Раз вже ви не пошкодували грошей на настільки «важливе» придбання, не полінуйтеся хоча б прочитати базову інструкцію – ту, що в комплекті. Ви дізнаєтеся звідси про експозицію, витримку та інші основні терміни і тим самим закладіть фундаментальні знання, які згодом і будете використовувати.

Слід зазначити, що професіонали рідко віддають перевагу якомусь конкретному виду техніки, а відзначають, що для різних умов зйомки придатні різні фотоапарати. Так, «компакти» можуть постійно вас супроводжувати, в той час як «зеркалку” не помістиш в кишеню. Проте, знімки, отримані за допомогою «компактів», свідомо гірше. На жаль, золотої середини в фототехніку практично не існує – в будь-якому випадку доведеться чимось жертвувати (або якістю, або компактністю).

Як практичний досвід впливає на підбір техніки

Купуючи дорогий дзеркальний фотоапарат багато міркують приблизно так: «Техніка що треба, а я буду просто натискати на кнопки». Проте, проходить якийсь час, і користувач помічає, що його кадри далекі від ідеалу – вірніше, що їх зовсім не можна назвати хорошими. Багато хто починає замислюватися, чому ж так відбувається і приходять до абсолютно справедливого висновку, що вони розуміють в процесі створення далеко не всі.

Вивчаючи інструкцію, прикладену до техніки, користувач поступово вчиться вибудовувати композиції, звертати увагу на освітленість, розуміє залежність якості фото від витримки і експозиції. У процесі такого вивчення дуже важливо не зациклюватися на зйомках однотипних кадрів – очевидно, якщо ви фотографуєте метеликів або, скажімо, річку, то все настойки повинні кардинально відрізнятися.

Пройшовши певний шлях, людина починає замислюватися – а ось це фото могло б бути ще краще, якби я використовував фільтр або зміг збільшити (зменшити) витримку. Так і з’являється потреба в заміні техніки. Крім того, потрібно враховувати, що фотоапарат, як і будь-який інший механізм, з часом зношується. Логічно, що замість старого ви купите варіант сучасніше, ніж розширите свої технічні горизонти.

Сподобалося? Поділіться з друзями:

Корисні статті