Бульвар Слави на Перемозі, історія бульвару

Грудень 2009р.

Сучасний житловий масив Перемога складається з двох колишніх масивів – Мандриківській (Перемога-1, 2, 3) і Лоцманский (Перемога-4, 5, 6).

Назва Лоцманский житловий масив носив недовго. У травні 1975 року в честь 30-річчя Перемоги, виконком міськради перейменував Лоцманский житловий масив в масив Перемоги.

Житловий масив Лоцманский вирішили будувати на місці, де раніше був дніпровський затоку і болота. Більшість будівель лоцманських були споруджені на намивний території.
Наприкінці 1971 роки вже були заселені 5 дев’ятиповерхових будинків на 648 квартир. У тому ж році відкрили школу на 800 місць. З’явилися перші гастроном, хлібний і молочний магазини. Ще 6 дев’ятиповерхівок ввели в експлуатацію до кінця 1972 року.

Лоцманський масив планувався з двох мікрорайонів. Першу його частину до бульвару Слави (Перемога-4, 5), побудували за три роки в 1974 році.
З’явилися перший в місті Універсам – прообраз сучасного супермаркету, кінотеатр “Салют”. Сформувалися основні магістралі – проспект Героїв, бульвар Слави, Набережна Перемоги.

Сподобалося? Поділіться з друзями:

ІНШІ ПАНОРАМИ