Кожному з нас хоча б раз у житті доводилося потрапляти в досить неприємну і обескураживающую ситуацію, коли, глянувши на власне зображення після фотографування, ми насилу впізнавали в опухлому, обрезклому істоту, що дивилася на цей світ крізь щілини червоних очей, самих себе. Втім, бувало і по-іншому: наші від природи скромні зовнішні дані і небездоганні форми на фото виглядали дуже навіть пристойно, якщо не сказати – красиво.
Причина таких разючих відмінностей крилася, звичайно, в трьох речах: нашої готовності до зйомки, майстерності фотографа і якості фотоапаратури. Тому, взявши в руки фотоапарат і вирішивши долучитися до створення зображень, варто подбати про те, щоб не псувати людям настрій – як мінімум, а як максимум – стати справжнім творцем фотографічних шедеврів.
Що для цього потрібно? Звичайно, все перераховане вище, але зараз мова піде про якість фотоапаратури і уміннях фотографа.
Фотозйомку можна вести і звичайними фотоапаратами з використанням плівки, і цифровими, де замість плівки використовуються карти пам’яті, на які і відображається весь відзнятий матеріал.
Який фотоапарат краще вибрати новачкові? Звичайно, найкраще для цієї мети використовувати цифрову техніку – головним чином через можливість моментального контролю якості зйомки.
Є ще одна причина, по якій краще зробити свій вибір на користь цифрового фотоапарата: така техніка позбавляє новоспеченого фотографа від необхідності тримати вдома не тільки цілу фотолабораторію з набором досить складних у використанні інструментів і реактивів, а й кольоровий принтер: все, що потрібно в цьому випадку, – просто прийти в будь-якої фотосалон, щоб надрукувати фотографії в необхідній кількості.
Купівля фотоапарата – справа серйозна і відповідальна: враховуючи надлишок пропозицій на ринку апаратури для зйомки, тут важливо не розгубитися і зробити правильний вибір. Від чого він залежить? Як це не дивно – далеко не завжди якість ваших майбутніх фотографій буде визначатися вартістю придбаного «цифровика», хоча, звичайно, і вона має значення.
Цілі, заради яких в подальшому буде використовуватися ваш фотоапарат, повинні стати головним критерієм вибору: чим більшого розміру фотографії ви плануєте робити, тим вище повинна бути кількість пікселів в наміченому для покупки девайсе. Наприклад, якщо ваші інтереси не йдуть далі публікації фоторепортажів на своїй стіні в соціальних мережах, то апарат з дозволом в один мегапиксель – якраз те, що потрібно. Якщо ваші плани більш значні і амбітні (наприклад, в майбутньому передбачається роздруківка великих за розміром знімків на струменевому принтері з подальшим їх врученням кому-небудь), то тут ніяк не обійтися без двох-або трьохмегапіксельна апарату – і це мінімум.
Природно, чим більше мегапікселів у фотоапараті, тим дорожче він коштує, однак завжди можна підібрати модель з оптимальним співвідношенням ціни і якості: головне тут – не поспішати і не купувати перше, що попадеться на очі.
Навіть самий «наворочений» цифровик, за який ви заплатили чималу суму, може вас швидко розчарувати, вкинувши в зневіру: буває так, що якість зйомки, не дивлячись на заявлені можливості апарату, м’яко кажучи, не радує. Причина криється в існуючій серед новачків думці, що цифровий апарат – це якась сверхінтеллектуальная техніка, яка не потребує ніяких спеціальних навичок поводження і умінь: мовляв, він все зробить сам, досить лише навести його на об’єкт зйомки та клацнути кнопочкой.
Звичайно ж, така точка зору виглядає дуже наївно: абсолютно будь-яка техніка вимагає вміння з нею поводитися, і цифрові фотоапарати – не виняток.
Ось кілька порад, які дозволять вам виконувати зйомку якісно буквально з перших спроб:
Отже, вибравши хороший цифровий фотоапарат і проявивши серйозний інтерес до фотографування, ви з часом подолаєте всі початкові складності, а знявши свою першу пару по-справжньому хороших знімків, напевно захочете розвивати далі свій талант і вдосконалювати навички.