У приміщенні без сонячного світла знімати досить проблематично. Професіонали впевнено заявляють, що в таких умовах потрібна найсучасніша техніка, обов’язково включає світлий зум і зовнішній спалах. Однак такий набір техніки коштує недешево. Тим більше, що техніка зйомки грає чи не вирішальне значення – якщо ви не володієте практичними навичками, то і купувати дорогу апаратуру не слід – вона вам просто не допоможе.
Зрозуміло, що зйомка в умовах низької освітленості вимагає використання спалаху. Однак її потрібно особливим чином налаштовувати – застосування спалаху в «звичайному» режимі призведе до того, що кадр буде являти собою застигле обличчя на чорному тлі.
Саме про фон ви і повинні пам’ятати в першу чергу. Якісний кадр – це золота середина між цифровим шумом і змазаним рухом. Думати, що головне в кадрі – сам об’єкт зйомки, помилково. Адже кадр складається з декількох елементів, причому фон грає в цьому списку не останню роль. Так, відповідно до теорії, якщо фон чорний, тобто нульовий, і сам об’єкт стає «нулем».
Перше, що потрібно зробити в темному приміщенні – збільшити до межі витримку. Також необхідно навчитися так чи інакше ігнорувати цифровий шум. Він буде так чи інакше – втім, його величина залежить від якості техніки. Зрозуміло, що допускати занадто багато шуму не слід – ви повинні просто прийняти як даність той факт, що повністю позбутися від нього не вийде. До речі, більша увага шуму необхідно приділяти не при зйомці, а при подальшій обробці кадру.
Слід розуміти, що спалах є всього лише додатковим джерелом світла в приміщенні, а не основним. Вона повинна лише трохи підсвічувати, заповнювати тіні. Основний режим роботи спалаху в приміщенні – синхронізація, причому повільна, задньої шторки. До речі, можна спробувати знімати і зовсім без спалаху – стежте тільки за тим, як відображаються люди на світлому фоні.
Професіонали завжди звертають увагу на колірні відтінки освітлень. Адже тільки спалах нейтральна, тобто найбільш наближена до природного освітлення. Наприклад, лампи денного світла можуть мати зеленуватий відтінок, а лампи розжарювання – жовтий.
Виходите з того, які вимоги будуть пред’являтися до підсумкового фото. Наприклад, для домашнього альбому якість практично не має значення, а ось якщо ви знімаєте прес-конференцію, то вам доведеться викластися на всі сто. Для побутової зйомки чудово підійдуть і компактні фотоапарати. Їх же слід використовувати і початківцям фотографам – принаймні до тих пір, поки вони практично не будуть готові до переходу на новий рівень.
А ось дорога техніка – прерогатива професіоналів. Втім, на сучасному ринку фототехніки цілком можна підібрати бюджетну модель, що володіє необхідним набором «професійних» якостей. Дорогі дзеркалки дозволяють професіоналам менше часу витрачати на обробку готових знімків – лінії чіткіше, шуми менше. Але співвідносите свої потреби зі своїми фінансовими можливостями – це найкращий і правильний шлях вибору техніки.