Найголовніші правила композиції

Як відомо, правильно складена композиція – запорука вдалої фотографії. Привернути увагу глядача до кадру можна за допомогою контрастів. Якщо предмет світлий, то для нього вибирайте темний фон, а для темного – навпаки, світлий. Однак строкатий фон використовувати не потрібно, особливо для зйомки людей – це може відвернути увагу від основного об’єкту.

Також важливо правильно розміщувати основні сюжетні елементи. Хаотичне розташування не підійде, краще за все, якщо об’єкти будуть розміщені у вигляді будь-якої геометричної фігури. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні в різних частинах кадру кілька об’єктів, простежте за тим, щоб вони відповідали один одному за розміром, тону і обсягом.

Що таке золотий перетин в фотографії

Правила “золотого перетину” вивчалися ще давньогрецьким Евклидом, творцем геометрії. Потім великий інтерес до цього правилу виявляв Леонардо да Вінчі. Втім, якщо відійти від цього історичного екскурсу, то золотий перетин можна описати досить просто: найкращою точкою для розташування об’єкта, який фотографується вважається та, що розташована на одній третині від вертикальної або горизонтальної кордону на інших ділянках зображення. Розташовуйте важливі об’єкти відповідно до цього правила – за рахунок природності такого розташування ви забезпечите увагу до вашого знімку.

Хорошим композиційним прийомом вважається розміщення об’єктів по діагоналі. Наприклад, можна розташувати фотографують предмети від лівого верхнього кута до правого нижнього. Діагональне розташування композиції дозволяє провести погляд глядача через весь знімок.

Переважання в кадрі вертикальних об’єктів закликає вас до того, щоб ви робили вертикальні кадри. А ось пейзажі слід фотографувати горизонтально.

Що таке точка зйомки і напрямок в знімку

Щоб забезпечити коректне емоційне сприйняття вашої роботи, необхідно правильно вибирати точку зйомки. Якщо мова йде про створення портрета, то точка ця знаходиться на рівні очей. Якщо портрет виконується в повний зріст, то вона зміщується на рівень пояса. При цьому лінія горизонту не повинна навпіл ділити кадр. Такий поділ завадить глядачеві сфокусуватися на фотографованих об’єктах. Якщо ви не будете тримати камеру на рівні знімається предмета або людини, то сильно ризикуєте отримати спотворення в пропорціях. Наприклад, знімаючи людини з верхньої точки, ви отримаєте його зображення куди менших розмірів. А якщо ви фотографуєте тварин або маленьких дітей, то спустіться до рівня їхніх очей.

Людина читає зліва направо – так звик наш мозок. В такому ж напрямку відбувається і оцінка знімка. Центральний об’єкт фотографії слід розміщувати з правого боку кадру. Вийде, що погляд глядача і об’єкт зйомки будуть “переміщатися” назустріч один одному. При зйомках рухомого об’єкту завжди необхідно залишати вільний простір для його “руху” вперед. Простіше кажучи, об’єкт зйомки повинен не “виходити” з кадру, а входити в нього.

Важливо також правильно використовувати колірні плями. Вони повинні бути з двох сторін знімка. Це дозволить уникнути невідповідностей, адже фотографія повинна виглядати як єдине ціле, а не як не пов’язані один з одним частини.

Сподобалося? Поділіться з друзями:

Корисні статті