Вогонь мерехтить теплим світлом, відбиваючись і від особи, і від предметів – таким чином виходять дивовижні за красою романтичні знімки. Однак для фотографа робота в таких умовах навряд чи буде легкою, адже освітленість в даному випадку дуже низька.
По-перше – вимкніть спалах. Безумовно, спалах потрібна там, де рівень освітленості низький. Але при її використанні неможливо відображення світла свічки, його теплоти. Невелике, навіть катастрофічно мала кількість світла змушує фотографа знімати з уповільненою швидкістю затвора. Для того, щоб виключити зайві рухи апаратури при такій зйомці використовується штатив. Тремтіння можна повністю виключити, якщо виконувати спуск затвора віддалено.
Для посилення рівня освітленості використовуйте більшу кількість свічок. Зрозуміло, що світло, що виділяється ними, буде більш яскравим, а значить, ви отримаєте трохи більше гнучкості в настройках обладнання. Свічки не слід групувати дуже близько до об’єкта, який фотографується. Розташування свічок «згуртованої» групою може привести до утворення жорстких тіней. Втім, цей ефект також можна використовувати, хоча в більшості варіантів краще все ж забезпечити рівність світла. Будьте готові до того, що вам доведеться певний час експериментувати як з кількістю свічок, так і з варіантами їх розстановки. Оптимальним варіантом може вважатися розташування більшої кількості свічок з одного боку і декількох – з іншого. Такий спосіб дозволяє створити гарне і при цьому м’яке бічне освітлення.
Якщо ви знімаєте при свічках за столом, подбайте про те, щоб накрити поверхню столу білою скатертиною. Така скатертина буде служити додатковим природним відбивачем, за рахунок чого фотографії будуть виходити м’якше. Подібним ефектом володіють і білі стіни, а також стелі.
Вибираючи з декількох об’єктивів, віддавайте перевагу самому «швидкому», адже максимальне розкриття діафрагми допоможе вам пропустити найбільшу кількість світла.
Що стосується композиції, то при такій зйомці вона повинна бути максимально простою. Мінімум деталей в кадрі, які будуть відволікати увагу від сюжету – ось запорука успішної зйомки. Додати романтичності можна келихом вина, а таємничості – міський або накидкою. Ви можете залишити свічки в кадрі або, навпаки, прибрати їх – все залежить від ваших цілей і бачення сюжету.
Для компенсації нестачі світла можна збільшити витримку. Однак збільшення витримки може привести і до того, що в кадр потрапить стороння рух – наприклад, полум’я від свічки. Втім, тут все залежить від конкретних умов зйомки – змащена картинка привід для можливого використання короткої витримки.
Безумовно, щоб хоч якось компенсувати недолік світла, можна збільшити витримку. Але пам’ятайте, збільшуючи витримку, ви збільшуєте шанси захопити «зайве» стороннє рух (наприклад, полум’я свічки). До речі, разом зі свічками можна знімати не тільки портрети людей, а й предмети, отримуючи привабливі натюрморти. Тут також важливий творчий підхід, хоча багато що залежить і від досвіду фотографа. Найголовніше – не боятися експериментувати, тоді успіх сам вас знайде.